فرزنددار شدن یکی از مسائلی  است که در واقع به عنوان ثمره یک ازدواج از نظر بسیاری از زوجین محسوب می‌شود و زندگی بسیاری از آن‌ها به این موضوع بستگی دارد. بسیاری از ما در اطرافیان خود مشاهده کرده‌ایم یا شنیده‌ایم که به دلیل عدم باروری در یکی از زوجین، به اجبار از همدیگر جدا شده‌اند. نباید از یاد ببریم که با پیشرفت تکنولوژی این مشکل حل شده است و بسیاری از زوج‌ها کانون گرم خود را حفظ کرده‌اند. در این صفحه اطلاعاتی در مورد درصد موفقیت رحم اجاره ای را با شما در میان می‌گذاریم.

در میان پیشرفت تکنولوژی و روش‌های منحصر به فرد برای بارداری در زوجین، رحم اجاره‌ای بسیار مفید واقع شده و زوج‌های بسیاری از آن استفاده می‌کنند. قانون اهدای جنین در سال 1382 در ایران به تصویب رسید و در چند سال اخیر در ایران توسعه پیدا کرده است. این روش در واقع یک قرارداد امضا شده است که یک مادر جانشین برای جنین در نظر گرفته می‌شود و ازآن، تا هنگام تولد در شکم خود مراقبت می‌کند و سپس، جنین را به والدینش تحویل می‌دهد.

درصد موفقیت رحم اجاره ای چه میزان است؟

در واقع در هنگام پرسیدن این سوال بهتر است بگوییم که درصد احتمال نشدن این تست یا درصد نقص در نوزاد به چه میزان است. با انجام تست‌‌های غربالگری ژنتیکی که در هنگام بارداری انجام می‌شود، احتمال به دنیا آمدن نوزادانی که داری نقص هستند بسیار کم است و پس از گذشت تقریبا 16 یا 17 هفته با مجوز رسمی پزشکی قانونی، سقط انجام می‌شود. به طور کلی درصد موفقیت رحم اجاره ای بالا است؛ در این روش معمولا زن با مسائلی مانند عدم وجود رحم، یائسگی، مشکلات مادرزادی، بیماری‌های قلبی یا سرطان مواجه است و نقشی در دوران بارداری ندارد؛ به همین دلیل درصد موفقیت با بررسی عوامل دیگر بسیار بالا است.

 سخن پایانی…

رحم جایگزین یک روش بسیار مناسب برای زوج‌هایی است که معمولا خانم‌ها در آن، توانایی نگه‌داری از جنین را ندارند و با استفاده از یک نفر سوم، فرزندی را به زندگیشان وارد خواهند کرد. این روش در صورتی که تمام نکات ایمنی و بهداشتی در آن رعایت شود؛ یکی از بهترین روش‌های شناخته شده برای زوجینی است که می‌خواهند بچه‌دار شوند. برای جلوگیری از مشکلات حقوقی یا عدم ابتلا به بیماری، بهتر است از موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید.

نظر بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *