این روزها امید، تنها چیزی است که همیشه توانسته است تا مشکلات را قابل تحمل‌تر کند و همان‌طور که می‌دانیم، انسان‌ها به امید زنده‌اند. یکی از مشکلاتی که تقریبا بسیاری از اعضای جامعه را به خودش مشغول می‌کند، درمان ناباروری و راه‌های رفع آن مانند رحم اجاره ای است.

چگونه؟ حتما شما هم در مورد رحم جایگزین یا رحم اجاره ای اطلاعاتی دارید یا با توجه به این‌که به این صفحه مراجعه کرده‌اید، به دنبال اطلاعاتی در مورد آن هستید. ما در این صفحه نکات مهمی در مورد رحم اجاره ای، عوارض و هزینه آن را برای شما آورده ایم و در صورت نیاز به انجام آن یا پیدا کردن جواب سوال‌هایی که در ذهنتان به وجود می‌آید، می‌توانید با ما در تماس باشید.

رحم جایگزین
رحم جایگزین مانند یک پرستار اجاره‌ای است که با روش تلقیح مصنوعی در شکم فرد میزبان مستقر می‌شود؛ فرد میزبان در ازای دریافت پول، خانه‌ای کوچک به جنین زن و مرد دیگری می‌دهد؛ پس از بزرگ شدن جنین، نوزاد به دنیا آمده به پدر و مادر خود تحویل داده می‌شود.

رحم اجاره ای یا پرستاری که از جنین مراقبت می‌کند؟

رحم جایگزین یک روش است و به عنوان اصولی برای محافظت از جنین به حساب می‌آید. در حال حاضر زوج‌های بسیاری درگیر این روش شده‌اند و به همین دلیل افراد بسیاری نیز در نقش فرشته نگهبان، تمایل به نگه‌داری از جنین دارند و شما می‌توانید با ثبت درخواست از آن‌ها کمک بگیرید. قبل از این‌که بخواهیم در مورد عوارض رحم اجاره‌ای نکاتی را بدانیم، بهتر است تا از زاویه دیگری به آن نگاه کنیم.

چگونه؟ رحم جایگزین مانند یک پرستار اجاره‌ای است که با روش تلقیح مصنوعی در شکم فرد میزبان مستقر می‌شود؛ فرد میزبان در ازای دریافت پول، خانه‌ای کوچک به جنین زن و مرد دیگری می‌دهد؛ پس از بزرگ شدن جنین، نوزاد به دنیا آمده به پدر و مادر خود تحویل داده می‌شود.

چگونه؟ سرپرستی کودک با حقوق تمام و کمال به والدین حقیقی او سپرده می‌شود و کودک باید به صدای قلب مادر اصلی خود عادت کند؛ غریبه بودن کودک با صدای قلب مادر اصلی خود، یکی از مشکلاتی است که احتمال دارد با آن رو‌به‌رو شوید و نگرانی‌هایی را به وجود می‌آورد؛ با این وجود باید بدانید، هیچ تاثیر ژنتیکی از بدن میزبان به کودک انتقال داده نمی‌شود و احتمال به وجود آمدن آن تنها یک در ده میلیون امکان‌پذیر است.

با توجه به نوع زندگی این روزها و آلودگی‌هایی که وجود دارد، مانند آلودگی هوا، تشعشعات و موج‌های رادیویی مختلف و… مشکل ناباروری بسیار زیاد شده و زوج‌های زیادی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

چگونه؟ گاهی بارداری‌های نافرجام در زوج‌ها، باعث می‌شود تا رحم مادر توانایی نگه‌داری فرزند را نداشته باشد یا به طور کلی باعث ناباروری خواهد شد. در این مواقع بهترین راه و شاید آخرین راه، استفاده از یک رحم جایگزین و میزبانی مهربان است. استفاده از یک رحم جایگزین، نیاز به اطلاعات بالا در مورد فرد و همچنین اطمینان به ایشان دارد و بهتر است با سپردن آن به دست یک مجموعه معتبر، نگرانی این قسمت را از خودمان دور کنیم و با ثبت درخواست به دنبال روزهای شیرین آینده برویم.

برای استفاده از رحم اجاره ای مزایای آن را می‌دانید؟

استفاده از رحم جایگزین اتفاقات جانبی بسیاری را به همراه دارد و از بسیاری از موارد هم جلوگیری می‌کند.

چگونه؟ باعث کاهش آمار طلاق و اختلافات می‌شود و مشکل ناباروری را حل می‌کند.

این روش از لحاظ ژنتیکی باعث می‌شود تا کودک تمام صفات پدر و مادر خود را داشته باشد.

رحم جایگزین راهی کمک کننده به تمام زنانی است که از لحاظ تخمک گذاری مشکلی ندارند و دلایل دیگری در مورد ناباروری آن ها وجود دارد؛ به همین دلیل، بسیاری از مشکلات ناباروری در آن‌ها حل می‌شود.

با توجه به تحقیقات انجام شده، مشکلی نیز برای پرستار محافظ یا میزبان خود از نظر روانشناسی و روانپزشکی به وجود نمی‌آورد.

وقتی عوارض رحم اجاره ای را نمی‌دانید، چگونه اقدام می‌کنید؟

هر روشی علاوه بر این‌که مزیت‌های خودش را دارد، عوارض خود را نیز دارد و همچنین علاوه بر این دو مورد، هزینه رحم اجاره ای نیز باعث دغدغه بسیاری از افراد است. در این بخش باید بدانید عوارض این روش با به وجود آمدن چه چالش‌هایی می‌شوند.

چگونه؟ این روش هنوز در جامعه به طور کامل فرهنگ‌سازی نشده است و بسیاری از زوج‌ها از آن بی‌اطلاع هستند و بنابراین دیدگاه مناسبی نسبت به رحم میزبان و فردی که آن را انجام می‌دهد وجود ندارد.

احتمال انتقال بیماری‌هایی مانند ایدز و هپاتیت و… از رحم جایگزین به نوزاد بسیار زیاد است و به همین دلیل لازم است تا در یک مجموعه معتبر ثبت درخواست کنید و نگرانی‌ از این بابت نداشته باشید.

در مورد قبلی، برعکس آن نیز وجود دارد و ممکن است بیماری از طریق نطفه به رحم اجاره ای منتقل شود و باز هم بهترین گزینه سپردن این مسائل و بررسی آن از طریق یک مجموعه معتبر است.

امکان سو استفاده‌های مالی در این روش وجود دارد.

نارضایتی فرزند و همسران افراد داوطلب برای اجاره رحم و مشکلاتی که در این مسیر به وجود می‌آید.

همچنان مشکلات ریز و درشتی از دیدگاه حقوقی و قانونی در انجام این روش وجود دارد.

قیمت رحم جایگزین
در رحم اجاره ای احتمال انتقال بیماری‌هایی مانند ایدز و هپاتیت و… از رحم جایگزین به نوزاد بسیار زیاد است و به همین دلیل لازم است تا در یک مجموعه معتبر ثبت درخواست کنید و نگرانی‌ از این بابت نداشته باشید.

هزینه رحم اجاره ای بیشتر است یا راه‌های دیگری که پیشنهاد می‌کنند؟

برای انجام باروری در زوج‌ها پیشنهادات زیادی می‌شود و همچنین بازار گرفتن پول‌های بسیاری از خانواده‌ها در این مورد بسیار داغ است. با توجه به روش‌های مختلفی مانند آی وی اف، اهدای تخمک، لاپاراسکوپی و… درمان ناباروری از طریق رحم اجاره‌ای بسیار پر طرفدار است و معمولا هزینه آن  از 35 تا 40 میلیون تومان متغیر است و مبالغ مختلفی برای پرداخت ماهانه در نظر گرفته می‌شود؛ در بهترین حالت، روش درست این است که اجاره رحم جایگزین را از طریق یک مجموعه معتبر انجام دهید و برای ثبت درخواست می‌توانید بر روی آن کلیک کنید.

سخن پایانی

با توجه به بازار داغ رحم جایگزین، همیشه فرصتی برای کلاهبرداران و گرفتن هزینه‌های گزاف وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از یک سازمان معتبر، علاوه بر حل شدن نگرانی در مورد هزینه‌های گزاف، از سالم بودن فردی که میزبان جنین شما می‌شود نیز اطمینان پیدا کنید.